Гістологічні зміни тканини вульви у пацієнтів з генітоуринарним синдромом в менопаузі, пов'язані із застосуванням фракційного СО2-лазера

DEKA - сучасне лазерне обладнання для краси і жіночого здоров'я.

Гістологічні зміни тканини вульви у пацієнтів з генітоуринарним синдромом в менопаузі, пов'язані із застосуванням фракційного СО2-лазера

Гістологічні зміни тканини вульви у пацієнтів з генітоуринарним синдромом в менопаузі, пов'язані із застосуванням фракційного СО2-лазера

автори:

Тиціана Пагано, Антоніо Травагліно, Антоніо Раффоне, Роберта Валлоне, Чира Буонфантіно, Паскуале де Роса, Маріавітторія Локчі, Елія Гуаданьі, Луїджі Інсабато, Стефано Сальваторе, Джузеппе Де Плачідо.

анотація

Передумови та цілі

Фракційний CO2-лазер був запропонований як ефективний спосіб лікування генітоуринарного синдрому в менопаузі (ГУСМ). Однак вплив лазерного методу лікування на тканину вульви ніколи не оцінювався. Ми прагнули оцінити гістологічні зміни, пов'язані з впливом фракційного CO2-лазера на тканини вульви у пацієнтів з ГУСМ.

Матеріали і методи дослідження

Одноцентрове наглядове проспективне когортне дослідження було виконане за участю всіх пацієнтів з ГУСМ з липня 2017 року по жовтень 2018 року. Пацієнти пройшли терапію у вигляді трьох амбулаторних впливів фракційного CO2-лазера на вульвовагінальну зону. Біопсія вульви виконувалася до і після лікування. Оцінювалися рівні гістологічних змін в тканині вульви, різниця в середніх показниках індексу здоров'я вульви (VuHI), індексу здоров'я піхви (VHI), балів за візуальною аналоговою шкалою для симптомів ГУСМ і болю, пов'язаного з процедурою, і ступінь загальної задоволеності пацієнтів лікуванням. Одномірні порівняння між безперервними змінними були виконані з використанням парного t-критерію (помилка α = 0,05).

Результати

З 20-ти включених у дослідження пацієнтів, 18-ти були виконані всі лазерні процедури, а 15-ти - обидві біопсії вульви. У 93,3% пацієнтів спостерігалося ремоделювання сполучної тканини вульви; у 80% відзначалося поліпшення трофіки епітелію вульви і у 86,7% виявлено неоваскуляризацію. Відмінності в середніх показниках до і після лікування були значними для VuHI, VHI і всіх симптомів ГУСМ. Середні значення ± стандартне відхилення ступеня болю при кожному застосуванні лазера склали 4,4 ± 0,9, 3,7 ± 1,6 і 2,9 ± 1,9. Рівень загальної задоволеності лікуванням склав 72,2%.

rys1-2.png

Висновки

Фракційний CO2-лазер призводить до відновлення нормальної структури тканини вульви зі значним поліпшенням ознак і симптомів, пов'язаних з ГУСМ, і в цілому викликає задоволення лікуванням у більшості пацієнтів з генітоуринарним синдромом в менопаузі.

Джерело: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32797701/


Читайте інші наші новини

Професійна безкоштовна консультація.

Нашим фахівцям можна довіряти!

Замовити дзвінок